“Swedbank” brīdina klientus par krāpniekiem, kas bankas vārdā izsūta SMS

Jānis B.
Swedbank krāpnieki

“Swedbank” rīcībā nonākusi informācija, ka krāpnieki bankas vārdā klientiem izsūta viltus īsziņas (SMS). Īsziņās tiek sūtītas krāpnieciskas interneta saites, kuras atverot klienti tiek novirzīti uz viltus “Swedbank” interneta bankas lapu, brīdina banka.

“Swedbank” aicina klientus neuzķerties uz krāpšanas mēģinājumu, jo banka nekad nesūtīs interneta saites SMS veidā. Tāpat banka atgādina, ka, ievadot pieejas kodus “Swedbank” internetbankā, jāpievērš uzmanība mājas lapas adresei. Ja tā nav “www.swedbank.lv”, šādā lapā pieejas kodus ievadīt nedrīkst.

Tāpat “Swedbank” atgādina nenodot trešajām personām arī savus internetbankas piekļuves datus – kodu kalkulatoru vai “Smart-ID” pieejas kodus. Banka vai “Smart-ID” tehniskais dienests nekad nezvanīs klientiem un nelūgs apstiprināt savus pieejas kodus, tā vietā bankas darbinieki palūgs klientam pašam sazināties ar banku, kas ir drošs saziņas veids.

Ja klientiem ir bažas, ka, iespējams, viņu internetbankas pieejas kodi ir nonākuši krāpnieku rokās, “Swedbank” aicina nekavējoties sazināties ar bankas klientu centru pa tālruni 67444444.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *